facebook Facebook


15 - 20 maja 2018 (lub krócej)

Harmonia Układu Hormonalnego

Detox i uzdrawianie wątroby + czakr 3 i 4 + joga

Program:

Harmonia dla Układu Hormonalnego - sekwencje Kundalini Jogi

Oczyszczanie - fizyczny Detox wątroby dla każdego

Warsztat "Złość"

Uwalnianie wewnętrznego napięcia i lęku

Integrowanie - zrozumienie i rozwiązywanie wewnętrznych konfliktów

Harmonizowanie czakr centrum: splotu słonecznego Manipura i serca Anahata

Transformacja energii ściągających w dół w energie wznoszące

Połączenie ciała z umysłem, poszerzenie spójności i spokoju

Porozumienie z wewnętrznym dzieckiem

Harmonizowanie żywiołu ognia

Wizualizacje i relaksacje dla ciała fizycznego i ciał subtelnych

Asany na wątrobę, oczyszczające i energetyzujące

Smaczne posiłki sprzyjające wątrobie i oczyszczeniu ciała

oraz masaże ajurwedyjskie i zabiegi czaszkowo-krzyżowe

Subtelnie

Harmonia Układu Hormonalnego - będziemy praktykować zestawy uzdrawiające gruczoły wg. systemu Kundalini Jogi. Połączenie oddziaływania fizycznego z mentalnym, m.in. poprzez obraz i słowo, daje efekt synergiczny. A wszystko to spaja z głębszych poziomów medytacja. Sesje przedpołudniowe są bardziej dynamiczne, a popołudniowe bardziej regenerujące i relaksacyjne.

Praca warsztatowa na wyjeździe to również integralny warsztat pracy z emocjami, a szczególnie emocją i energią złośći. Poznasz i doświdczysz konkretne sposoby pracy z ważnymi i trudnymi emocjami. Niepokój, zmęczenie i napięcie może wynikać z wewnętrznego skonfliktowania nieświadomych części. Są to problemy, które przekraczamy poprzez zrozumienie i podjęcie odpowiednich kroków. Będziemy też pracować energetycznie, harmonizując nasze centrum czyli w obszarze 3 i 4 czakry - splot słoneczny Manipura i serce Anahata.
Cele: Połączenie ciała/czucia z umysłem. Transformacja energii złości oraz lęku, smutku, napięcia, w energię wolności i integracji, porozumienie z wewnętrznym dzieckiem, aby żyć pełniej, radośniej i bardziej świadomie Warsztat jest przeznaczony dla osób zdrowych, które chcą popracować z własnym wnętrzem i poczuć się lżej psychicznie, emocjonalnie i fizycznie. Nie jest wymagane doświadczenie w jodze i medytacji.


Wątroba fizycznie

Oczyszczanie wątroby jest podstawą dla wszelkich działań fizycznych na rzecz zdrowia. Wątroba pełni w organiźmie rolę filtra i gdy jest oczyszczona z toksyn wpływa na jakość krwi i działanie układów krwionośnego, limfatycznego, nerwowego, funkcjonowanie serca, nerek i każdej komórki.Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów i najbardziej obciążonym przez współczesne warunki życia.

Podczas wyjazdu oczyścisz wątrobę (połowa całego procesu oczyszczania), posiłki będą wspomagać odnowę oraz oczyszczanie wątroby i układu trawiennego, dostaniesz informacje jak przygotować się do wyjazdu oraz jak w domu kontynuować proces oczyszczania (3 wieczory po powrocie w okresie ok. 7-8 dni). Podczas kontynuacji oczyszczania można normalnie funkcjonować w ciągu dnia:)

Okresowe oczyszczanie wątroby przynosi poprawę zdrowia i ogólne poczucie lekkości na każdym poziomie, sprawniejsze trawienie, uwolnienie emocji (zwłaszcza złości i poirytowania, apatii i napięcia), zwiększenie chęci do działania i aktywności.

Jakiekolwiek zaburzenie w pracy wątroby wpływa na każdą komórkę ciala oraz oddziaływuje na stan psychofizyczny i emocjonalny.

Niektóre objawy zanieczyszczonej wątroby to osłabione trawienie, problemy z jelitami i śledzioną, dyskomfort w prawym nadbrzuszu (wątroba), bóle, ciężkość i "zatkanie" głowy, może wystąpić pojawienie się zwiększonej ilości piegów, znamion brązowych i brodawek, brązowe plamy przy korzeniach włosów, zimna, wilgotna skóra ciała i rąk, żółty spód języka, napięcie lub bóle po prawej stronie pleców, brak możliwości zrobienia prawą nogą kroku takiej samej długości jak lewą.

Przyczyny nieprawidłowej pracy wątroby to nadmierne spożywanie posiłków i płynów, cukru, owoców i alkoholu, tłuszczów, tłustego mięsa, produktów rafinowanych, chleba i wyrobów mącznych. Bardzo obciążają wątrobę posiłki spożywane przed snem lub w nocy, nocne obciążenie oczu: czytanie i oglądanie telewizji oraz stres i nadmierne emocje.

Korzystne dla wątroby jest: okresowe oczyszczanie, najlepiej wiosną, a na co dzień: jedzenie świeżo przygotowanych (a nie odgrzewanych) potraw, unikanie smażonych posiłków, nie przejadanie się i nie jedzenie wieczorem i na noc (w nocy), zwiększenie ilości gotowanych warzyw do 1/3 dziennego spożycia, używanie czystej wody oraz wspomagających produktow kwaszonych w odpowiednich ilościach.

BialyDom


Miejsce: Biały Dom k/Jeleniej Góry. Pokoje 2-osobowe z łazienkami (możliwe 1 - 4 osobowe),
sala kompleksowo wyposażona w pomoce do jogi i relaksu.

Zdjęcia z zajęć i wyjazdów w Galerii
Przeczytaj refleksje uczestników po "wątrobie" i innych wyjazdach.
Zobacz wszystkie wyjazdy...


bialy_dom bialy_dom bialy_dom bialy_dom bialy_dom bialy_dom
bialy_dom bialy_dom bialy_dom bialy_dom bialy_dom bialy_dom


Ogólny plan dnia

Dzień przyjazdu - wtorek
Przyjazd i zakwaterowanie możliwe od godz. 15 (lub wcześniej po ustaleniu)
17.00 – 18.30 - sesja wprowadzająca
Przyjedź na czas, bo zajęcia stanowią integralną całość.
19.00 - kolacja wegetariańska
po kolacji wieczorne spotkanie

środa - sobota
8.00 - poranna sesja
9.00 - śniadanie
11.30 - 13.00 - energetyzująca joga
13.00 obiad wegetariański
warsztat "Złość" (prawdopodobnie w czwartek)
17.30 - 19.00 - popołudniowa sesja
19.00 - kolacja wegetariańska/oczyszczanie wątroby
wieczorne spotkania i oczyszczanie wątroby - godziny do ustalenia

Dzień wyjazdu - niedziela
8.00 poranna sesja
9.00 - śniadanie
11.30 - 13.00 - energetyzująca joga
13.00 obiad wegetariański

zakończenie


To ramowy plan dnia - jest wzbogacany i modyfikowany w zależności od potrzeb uczestników i okoliczności.

Prowadząca

Ela Kownacka

Elżbieta Kownacka
Trenerka rozwoju osobistego i duchowego, nauczycielka jogi, medytacji, relaksacji.
Od 2006 r pracuje z grupami w obszarze rozwoju osobistego potencjału. Od 2008 rozwija i integruje dotychczasową pracę na regularnych zajęciach jogi, pranajamy, relaksacji i medytacji, prowadząc i organizując inspirujące do zmiany życia wyjazdy z jogą, przesycone uważnością i akceptacją, oparte na medytacji, pracy z energią i ekspresyjnym wyrażaniem siebie, np. poprzez głos, taniec i ruch intuicyjny, doskonaleniem kontroli umysłu i pogłębianiem uważności i świadomości oraz przywracaniem zdrowia (odkwaszanie, łagodne detoxy i oczyszczanie wątroby). Praktykuje jogę i uważność od kilkunastu lat. Twórczyni autorskich programów m.in. Harmonia Czakr i Transformacja Energii, Radość i Obfitość, Marzenia i Cele, Przepływ - Uwolnienie Emocji, Uzdrawiająca Moc Relaksu, Ego i Dusza - Alchemia Wewnętrznej Przemiany i wielu innych oraz Kursu
Jogi Hormonalnej i Kursu Medytacji. Wyjazdy są inspiracją również dla terapeutów i nauczycieli.
więcej informacji...


bialy_dom bialy_domJoga

Praca z ciałem oparta jest na integracji oddechu z ruchem i uważnością.
Dzięki temu, że umysł podąża za oddechem, a ruch jest świadomy, pozostajemy w idealnej harmonii
- jednoczy się ciało z umysłem, emocjami i oddechem.
Sekwencje Vini Jogi umożliwiają pracę całego ciała, przepływ i uwolnienie napięć.

Joga Kundalini - energetyczna, dynamiczna - oczyszcza, harmonizuje czakry, dodaje energii i witalności.
Joga oparta na systemie Iyengara wzmacnia i uelastycznia ciało, uczy precyzji, stabilizuje.

Ćwiczenia oddechowe, czyli pranajama, uczą świadomości oddechu i oczyszczają układ nerwowy, dają poczucie spokoju.

Medytacja i koncentracja budują uważność, świadomość, równowagę i harmonię.
Uważność uczy nas jak głęboko i prawdziwie przeżywać swoje życie.


Terapia czaszkowo-krzyżowa jest holistycznym systemem terapeutycznym
, który powstał na początku XX w. Podczas zabiegu pacjent jest w ubraniu i pozostaje w pozycji leżącej na plecach. Dotyk jest delikatny, a terapeuta poprzez kontakt dłoni z ciałem pacjenta likwiduje blokady i równoważy napięcia, które czasami narastały w ciele od wielu lat. Terapia zakłada, że pod wpływem różnych życiowych wydarzeń - urazów, stresów, traumatycznych przeżyć - powstają w organizmie bloki energetyczne, które utrudniają jego prawidłowe funkcjonowanie. Dzięki zabiegom przywracana jest zdolność organizmu do samoleczenia, poprzez usunięcie pierwotnej przyczyny, a nie skutku, jak to bywa w leczeniu zachodniej medycyny. Podstawą jest przywrócenie naturalnego ruchu w organizmie. Osią systemu w ciele człowieka jest układ czaszkowo-krzyżowy. Mózg opływa płyn, który pulsuje w specyficzny sposób, powodując ruch mózgu. Następnie te drgania i ruchy przenoszone są dalej na kości i oddziaływują na całe ciało i samopoczucie człowieka. Te minimalne drgania na szwach czaszki, wywołują nawet aż ruch kości krzyżowej. Gdy cały system jest "w przepływie" to pulsacja powoduje prawidłowy ruch kości. Jeśli nie - powstają kolejne napięcia. Rytm tętnienia płynu mózgowo-rdzeniowego, dr Sutherland (prekursor terapii) nazwał oddechem życia. Jest to trzeci fizjologiczny rytm w naszym ciele, po rytmie oddechu i bicia serca. Zaburzenie tego rytmu może spowodować nieprawidłowości w pracy układu nerwowego, hormonalnego, immunologicznego, wpłynąć niekorzystnie na samopoczucie, wywoływać niepokój, zmęczenie itp. Przywrócenie właściwej pulsacji, przywraca stan równowagi organizmu. Co łączy się z poczuciem większej otwartości, spokoju i pewności w otaczającym świecie. Terapeuta i terapia mają za zadanie przypomnieć ciału i systemowi o wrodzonych zdolnościach do samouzdrowienia. Ciało ma pamięć mechanizmów zdrowienia i pozostawania w równowadze. Za pomocą terapii można tę pamięć przywracać. Tworcy terapii czerpali również z tradycji jogi.
Podczas wyjazdu zabiegi wykonuje fizjoterapeutka z kilkunastoletnim doświadczeniem, a terapią czaszkowo-krzyżową zajmuje się od kilku lat - praktykuje i kształci w tej metodzie. Współpracujemy od 6 lat bardzo owocnie. Terapia doskonale łączy się z praktyką jogi
.

Rezerwacja wyjazdu:

Najpierw zgłoś udział mailem lub na zajęciach jogi, abym mogła zarezerwować miejsca w ośrodku.
W mailu wpisz nazwę kursu i nr telefonu. Następnie wpłać zaliczkę 200 zł (niezależnie od wariantu) na zajęciach jogi

lub na konto Elżbieta Kownacka 50102055581111119864600082 (w przelewie napisz "Wątroba").
Pozostała kwota gotówką u mnie na miejscu. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność wpłat.
W przypadku rezygnacji zaliczka jest bezzwrotna.
W wyjątkowych sytuacjach losowych możliwe jest przeniesienie zaliczki na inny wyjazd.

ZGŁOSZENIA za względu na przygotowania do wyjazdu JAK NAJWCZEŚNIEJ!

Pełny koszt pobytu: 1500 zł
(wszystkie zajęcia, noclegi, posiłki, to co niezbędne do oczyszczania wątroby na wyjeździe)

PROMOCJE:
zaliczka do 12.04 - 1300 zł
zaliczka do 27.04 - 1400 zł
Dla uczestników moich poprzednich wyjazdów: minus 100 zł od każdej opcji.

W razie konieczności krótszego przyjazdu cena pomniejszona proporcjonalnie :)
Pokój 1-osobowy z dopłatą 150 zł.
Osoba towarzysząca 600 zł (tylko noclegi i posiłki).

Zabiegi, masaże płatne oddzielnie.
Proszę o info osoby, które nie mają jak dojechać. Możliwy jest transport z Jeleniej Góry lub wspólny dojazd z różnych miejsc.
Zobacz wszystkie wyjazdy...

Zapisy i informacje:
Elżbieta Kownacka
tel.
mail:
www.akademiaharmonia.pl


Przeczytaj refleksje uczestników po warsztatach i wyjazdach.


 

© 2009 - 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone